top of page

Taliban


Taliban Geldi diye yağları eriyenler, Mekke fethi, Atatürk’ün istiklal mücadelesine benzeterek yalaka ve riya dolu benzetmeleri esefle dinliyoruz ve dinleyeceğiz bir zamana kadar. Bu arada onlardan gibi görünmeyip gönül desteğiyle onlara bağlı bir çok boynu kravatlıları da ileriki günlerde talibanın başarısı!! Gerçekleşip asrı saadet rüyası ile halifeliğini ilan ettiğinde yavaştan destekler hallerini göreceğiz.

Siyasal İslam’ın nur topu gibi bebesi olan taliban belasını Mekke fethi modunda gösterip ve kendilerini avutan geri ve karanlık kafalar unutmasınlar ki Resulü Ekrem gittiği yere adalet, düzen, tertip ve medeniyet götürmüştür. Bu sebeple giden batıl, gelen aydınlıktı.

Taliban bedevileri ancak Resulü Ekrem’in tebliğe çalışıp yola getirmeye çalıştığı ilkel bedevilerle eş tutulur. İyilik ve doğruluğa direnen, dar kafalı, hala dünyaya ayak uyduramayan cahiller topluluğu.

Medrese talebeliğinde öğrendikleriyle devlet yöneteceğini zanneden, şeriatla olsa bile yönetim devlet gerçeklerinden aciz ahmaklar yarın aç ve cahil halkı Musa’nın kavmine gökten yağacak bıldırcın eti ve helvayla besleyeceklerini zannediyorlar. Doktor, mühendis, tekniker, teknisyen, kamuda çalışacak eli kalem tutan hiçbir altyapı olmadan Amerika’nın terk edip köpeksiz köy bırakmalarını fetih zanneden karanlık kafalar yarın hangi süper güçle pazarlık edip ülkeyi teslim edecekler acaba?

Efendim Amerika’nın milyarlarca (80 milyar deniyor) dolarlık silahını ele geçirmişler hikayesini kimin külahına anlatacaklar acaba? Amerika sağmayacağı ineğe ot mu verir? Hayır. Yapılan anlaşma gayet açık. Emperyalist güçler şöyle diyecek:

Al bu silahları yap yapacağını, zaten senelerdir medreselerde ha bire din hamuru yoğurup hala adam olamayıp üstüne üstlük haza odun çıktığın ve böyle insanlar çıkardığın için kıçındaki donun bezinden tut elindeki silahın mermisine kadar üretemediğinden MUHTAÇSIN. Muhalifleri temizle, korkuyu salıp, dini siyasallaştırıp despotizm yap sonrası kolay. Biz 16 yıldır senin dağında taşında ne varsa öğrendik. Doğrudan alsak işgal diyorlar kolayı var. Sen yarın elini şakaklarına koyup hindi gibi düşünürken;” Ya biz nerede hata yaptık” diye biz sana yetişeceğiz ve kocaman evlerde oturtacağız, lüks arabalar vereceğiz eh sende kaynaklarını medreseliler, din adamları ve cahillerle işletmen mümkün olmadığından aynı Orta doğudaki ahmaklar gibi seni de haraca bağlayacağım. Yani it kağnının gölgesinde yürüyecek ama kendi gölgemde yürüyorum zannedecek. Talibanın aşikâr ve gizli şak şakçılarına siyasal İslam’ın ve kaderciliğin, selefiliğin mübarek örneğini taliban gösterecek.

Dini lütfen rahat bırakın. Kuranı lütfen rahat bırakın. Resulü Ekrem efendimiz gibi dünyaya gelmiş bir ışığın önüne perde olmayın. 10 cilt din adına kitap yazacağınıza 1 cilt tıp, mühendislik, vb. bişi için kitap yazın. Çünkü dinin anlaşılmayan yeri kalmadı, iman ve ibadetin bilinmeyen çağı bitti. Resulü Ekrem ve getirdiği Kuran bize iyi insan yetiştirme ve dinin ahlaklı bir insan yetiştirmek için var olduğunu gösterdi. Bizlere Lüks Daire ve lüks arabalar içerisinde ahlaksız, cahil ve sorgulamayan bir toplum yerine; adaleti, iyiliği, yardımlaşmayı ve “Ahseni Tagvime” erişmeyi hedefleyen muhsin ve muttakiler yetiştirmek için eğitime yatırım yapan bir yönetim lazımdır. Yoksa talibanlar da sonuçta uzaydan gelmiyor aramızdan çıkıyor.

Selam ve sevgiyle


7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

“Eh yine bu gidişle 2 sene gidersin” sözünle uğurlamıştın beni. Benim seni her ziyaretimin sonu yetimini yetimhaneye bırakıp giden bir babanın bu acı duygularla boğulup sadece sen üzülmeyesin diye boğ

Yazı: Blog2_Post
bottom of page